Resultat 2019

18/9 Poängbogey med fika och utvärdering   6 st  + 1 

  1. Titti Warden                   17 p
  2. Gerd Johannisson         17 p
  3. Irené Darvelid               16 p

11/9 Slaggolf 3 klubbor + putter 9 hål    8 st

  1. Fia Jonasson                31 slg
  2. Ulla Ahlqvist                 36 slg
  3. Titti Warden                  37 slg
  4. Gunnel Johansson       37 slg

4/9 Mallorca 3 manna 9 hål  11 st

  1. Sanna, Fia och Lena 35 p
  2. Ingrid, Madde och Inma 34 p

28/8 Snörtävling 9 hål PB  10 st

  1. Christina Thomsson         29 slg
  2. Medelein Sjöberg             32 slg
  3. Ulla Ahlqvist                     33 slg
  4. Lena Larsson                   34 slg

21/8 Gubbröra Bästboll 9 hål Damer 13 st  och Herrar 12 st

  1. Micke Sjöberg o Lilian Kennegård/Irene Darvelid      24 p
  2. Monika Ax o Björn Brundell                                        23 p
  3. Lippa Andersson o Jörgen Andersson                       22 p

14/8 Slaggolf + Puttävling 12 st 

  1. Hanna Betterfield                        68 slg
  2. Madeleine Sjöberg                      72 slg
  3. Jessica Larsson                          73 slg
  4. Titti Warden                                 74 slg

Putt Tävlingen vann Madeleine Sjöberg 26 puttar

7/8 Slaggolf Inställt pga för få deltagare

31/7    3 Tees Pb 6 st

  1. Ulla Ahlqvist                  36 p
  2. Susanne Ryderholm     34 p
  3. Peggy Pettersson         30 p

24/7 Semestergolf Pb  12 st

  1. Eva Brundell             40 p
  2. Ulla Ahlqvist              34 p
  3. Vivianne Wahlberg    31 p
  4. Titti Warden               30 p

17/7 Semestergolf Pb  9 st

  1. Ulla Ahlqvist              34 p
  2. Lena Larsson            29 p
  3. Carina Pettersson     29 p
  4. Ann-Britt Nilsson       27 p

10/7 Semestergolf Pb  6 pers

  1. Lena Larsson                   32 p
  2. Jessica Larsson               29 p
  3. Lisa Jacobsson                27 p

3/7 Slaggolf 18 hål  8 pers

  1. Lena Larsson                 71 slg
  2. Ann.Britt Nilsson            74 slg
  3. Madeleine Sjöberg        75 slg
  4. Gunnel Johansson        xx  slg

26/6 Bästboll 2 manna 18 hål inställt pga dåligt väder

19/6 Slaggolf 18 hål  8 st

  1. Monika Ax               71 slg
  2. Jessica Larsson      74 slg
  3. Titti Warden            77 slg
  4. Ulla Ahlqvist           78 slg

12/6 Slaggolf 18 hål Inställt pga  för få deltagare

5/6 Gul Tee 18 hål    6 st

  1. Lena Larsson        33 p
  2. Jessica Larsson    32 p
  3. Eva Brundell         30 p

29/5 Flaggtävling 18 hål   8 st

  1. Eva Brundell                  15 m från hål 18
  2. Irené Darvelid                 25 m från hål 18
  3. Peggy Pettersson           kopp hål 17
  4. Lena Larsson                 25 cm från hål 17

22/5 Poäng bogey 18 hål  13 st

  1. Titti Warden               33 p
  2. Peggy Pettersson      33 p
  3. Madeleine Sjöberg     31 p
  4. Lisa Jacobsson          31 p

15/5 Järnslaget 18 hål  8 st

  1. Ulla Ahlqvist          75 slg
  2. Ann-Britt Nilsson   81 slg
  3. Titti Warden           82 slg
  4. Eva Brundell          83 slg

8/5  2 mannascramble 18 hål  8 st  

  1. Gerd Johannisson/Ulla Ahlqvist     65,9 slag
  2. Irené Darvelid/Ann-Britt Nilsson     70,9 slag

1/5 Slaggolf 18 hål  6 st

  1. Ulla Ahlqvist               71 slg
  2. Ewa Brundell             73 slg
  3. Lena Larsson             76 slg
  4. Irene Darvelid            78 slg

25/4 Norsk Pb 9 hål  9 st

  1. Gerd Johannisson        25 p
  2. Titti Warden                  24 p
  3. Lena Larsson               23 p
  4. Birgitta Gustavsson      23 p

17/4 Slaggolf 9 hål  9 st

  1. Titti Warden             36 slg
  2. Lippa Andersson      39 slg
  3. Monika Ax                40 slg
  4. Solveig Mattsson      40 slg