Resultat 2018

13/9 Slaggolf 3 klubbor + putter 9 hål  9 st

  1. Lena Larsson                     37 slg
  2. Gunnel Johansson             37 slg
  3. Christina Thomsson           38 slag

6/9 Mallorca 3 manna Pb 9 hål 16 st

  1. Ulla Ahlqvist/Gunnel Johansson/ Lena Larsson                      41 p
  2. Gerd Johannisson/ Lena Larsson / Gunnel Johansson          40 p
  3. Monika Ax / Fanny Carlsson / Ann Hägglund                          37 p

30/8 Gubbröra Bästboll 9 hål 14 damer och 13 herrar

  1. Titti Warden / Ove Gahnström                      23 p
  2. Gunnel Johansson / Anders Ljungholm       23 p
  3. Madeleine Sjöberg / Björn Brundell             21 p

23/8 Snörtävling 9 hål 13 st

  1. Ulla Ahlqvist                 30 slg
  2. Madde Sjöberg            35 slg
  3. Lena Larsson               35 slg
  4. Helena Nilsson             35 slg

16/8 Greensome slaggolf 9 hål 12 st

  1. Margaretha Pettersson/Susanne Ryderholm  34 slg
  2. Britt-Marie Mårdbrink/Jessica Larsson            35 slg
  3. Anki Hägg/Lena Larsson                                 38 slg

9/8 Slaggolf + puttävling 18 hål

Inställt pga för få deltagare 5 st

2/8 Slaggolf xx st 18 hål

  1. Christina Thomsson     69 slag
  2. Titti Warden                 70 slag
  3. Marie Gahnström         74 slag

26/7 Semestergolf del 3     9 st 

  1. Christina Thomsson   37 p
  2. Gerd Johannisson      34 p
  3. Peggy Pettersson       34 p

19/7 Semestergolf del 2     8 st

  1. Fia Jonasson             38 p
  2. Gerd Johannisson     37 p
  3. Peggy Pettersson      35 p

12/7 Semestergolf del 1    11 st

  1. Ulla Ahlqvist                39 p
  2. Lisbeth Gränsmark     36 p
  3. Ann Hägglund             36 p
  4. Titti Warden                 33 p

5/7 Slaggolf 18 hål 11 st

  1. Anki Hägg                      63 slg
  2. Ulla Ahlqvist                   67 slg
  3. Solveig Mattsson           68 slg
  4. Fia Jonasson                 70 slg

28/6 Bästboll 18 hål 11 st

  1. Gerd Johannisson/Peggy Pettersson          47 p
  2. Britt-Marie Mårdbrink/Solveig Mattsson      44 p
  3. Fia Jonasson/Gunnel Johansson                40 p

14/6 Slaggolf 18 hål 16 st 

  1. Peggy Pettersson               66 slg
  2. Lena Larsson                      67 slg
  3. Anki Hägg                           68 slg
  4. Ulla Ahlqvist                        69 slg

7/6 Gul Tee 18 hål 13 st

  1. Solveig Mattsson                36 p
  2. Titti Warden                        33 p
  3. Madde Sjöberg                   33 p
  4. Lena Larsson                     33 p

31/5 Flaggtävling 18 hål 14 st

  1. Ann-Britt Nilsson
  2. Lena Larsson
  3. Madeleine Sjöberg
  4. Anki Hägg

24/5 Järnslaget slaggolf 18 hål 12 st

  1. Lena Larsson                               73 slg
  2. Margaretha Pettersson                73 slg
  3. Marie Gahnström                         74 slg
  4. Madeleine Sjöberg                       75 slg

17/5 Norsk slaggolf 9 hål 12 st

  1. Eva Brundell                                26 slg
  2. Irene Darvelid                              28 slg
  3. Gerd Johannisson                       29 slg
  4. Margaretha Pettersson                30 slg

3/5 Slaggolf 18 hål 12 st

  1. Britt-Marie Mårdbrink                 72 slg
  2. Ann-Britt Nilsson                       73 slg
  3. Titti Warden                               74 slg SCHP
  4. Jessica Larsson                         74 slg

26/4   2 mannascramble 9 hål  15 st

  1. Lena Larsson/Ylva Roswall                 28 slg
  2. Eva Brundell/Britt-Marie Mårdbrink     32 slg
  3. Titti Warden/Ulla Ahlqvist                    33 slg

19/4 Poängbogey 9 hål 18 st

  1. Monika Ax                                           20p
  2. Lena Larsson                                      19p
  3. Peggy Pettersson                               18p
  4. Elisabeth Andersson                          15p